Уряд спростив перетин кордону для людей з інвалідністю і тих, хто їх супроводжує

Дата: 17.03.2022 15:55

Постанова Кабміну тут: https://bit.ly/3tXVV3i)

Люди з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України „Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”;

або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

Хто може супроводжувати людину з інвалідністю?

Супроводжуюча особа при виїзді за кордон для людини з інвалідністю, яка потребує догляду, - це питання життєвої необхідності.

Згідно з рішенням Уряду, разом з кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, які потребують постійного догляду, дозволено перетинати кордон:

одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку,

або

одній іншій особі, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства.

Людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.

Супроводжувати може один з батьків, один з подружжя, доросла дитина, опікун, піклувальник або інша особа, яка здійснює догляд за такою людиною і отримує за це гарантовані державою виплати.

Які документи потрібні для особи, яка супроводжує людину з інвалідністю?

Документом, який підтверджує здійснення догляду в даному випадку може бути:

посвідчення,

довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, отримати яку можна в органі соцзахисту, де була оформлена відповідна процедура.

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до відділу «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради) (03733) 5-07-20.

• зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;

• скористатися правничою вікіпедієюWikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;