Магальський ліцей їмені Грігорія Нандриша

.

Протягом 1857 – 1861 рр. велося листування з православної консисторією Буковини і Садгірською повітовою управою за проханням жителів Магалянської громади на збудову трикласної школи.

Ліцей був заснований як заклад освіти у 1860 році, в австрійський період. 3 – класну школу відвідувало 675 учнів: 291 хлопців і 384 дівчат. Серед них було 664 румунів. Вчителями були: Скалат Дмитро, Бенка-Костянтину Василь, Бенка-Костянтину Євгенія. Першим директором був Дмитро Скалат.           У 1885 році була побудована нова, кам’яна школа на 5 класів: об’ємна, довга у формі бараку (зараз І блок початкової школи). З 1904р. школа працювала за 6-класною системою. Дітей шкільного віку нараховувалось 520, з них школу відвідували 422 учні (220 хлопчиків та 202 дівчини). Німців було 18, румунів – 398, поляків – 6. Вчителями були: Скалат Дмитро, Петею Єфросиня, Петею Нестор, Болбока Микола, Корбун Агріпіна, Струц Февроня, Бачинська Аглая. Природно, що школа та церква були в центрі культурно-освітянського життя кожного села.

Після пожежі 27 січня 2006 року під керівництвом молодої директорки Комарницької Інни Іванівни починається перебудова закладу. Протягом літа 2006 року проводилась капітальна реконструкція старих 2-х будівель. Заклад став більш сучасним, але й далі працював у 2-х змінах і налічував ще 3 філіали. В закладі й надалі катастрофічно не вистачало приміщень, не було спортивної зали, майстерень, харчоблок був розташований в аварійному приміщенні.

З вересня 2010 року  по серпень 2012 року активно велося будівництво третього 4-поверхового  блоку закладу. 1 вересня 2012 року перед громадою с. Магала урочисто відкрилися двері сучасного корпусу, який розрахований на 430 учнів.

27 березня 2014р. школі присвоєно ім’я нашого односельця, відомого науковця Григорія Нандріша.

З 25.11.2021 заклад освіти стає ліцеєм.

Мова навчання: румунська.

Структура ліцею:

І ступінь ліцею – початкова школа 1-4 класи, 8 класів.

ІІ ступінь ліцею – гімназія 5-9 класи, 10 класів.

ІІІ ступінь ліцею – ліцей 10-11(12) класи, 3 класи.

Кількість учнів: 397. Кількість класів: 21