Магальська громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Рідківський ліцей

Фото без описуФото без опису

https://ridkivska-zosh.webnode.com.ua/

Візитівка ліцею

    Рідківський ліцей – це гармонійне поєднання класичних підходів до навчання та виховання з   передовими методиками сучасності, молодості і досвіду, інтелекту й інтелігентності, любові й вимогливості, взаємодопомоги й толерантності з  урахуванням потреб часу. Це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.

                                               З історії школи

Раранча. Рідківці.. Історія села тісно переплелася з персоналіями, з людиною, її потребами її здібностями, її місцем в суспільстві. Як, і більшість буковинських сіл воно не було осторонь всіх європейських подій XVII – XX ст. Село, з часу свого заснування, розташувалося на  вільній від лісу ділянці вздовж річки Гуків.  Умови життя були непростими: треба було постійно вести боротьбу за своє місце під сонцем – корчувати ліс, звільняти землю для обробітку, орати, сіяти, збирати врожай, оберігати свою родину, своїх дітей –навчати їх, виховувати. В ті далекі часи все виховання та навчання було зосереджено в родині. Саме звідси  бере свої коріння наша освіченість. Про минуле з часів Молдавського князівства дуже мало даних в архівах області, більше їх є з часів Австрійської імперії, яка прийшла на наші землі у 1774 році.

З приходом нової влади на наші землі прийшли нові, цивілізованіші європейські підходи до  народної освіти, про що свідчать згадки про заснування в селі  Раранча в 1788 році народної школи, однієї з десяти перших.  Ці кроки відображали тодішню політику в галузі освіти правлячої цісареви (імператриці) Марії – Терезії, а згодом її сина Йосипа II, дії яких сприяли поширенню на Буковині закону про обов’язковість  навчання дітей. Після Другої світової війни на Буковину прийшла радянська влада, як і весь край, наші односельці почали будувати комуністичне майбутнє. За період Великої Вітчизняної Війни приміщення школи збереглося і тому в 1944 році вона почала працювати. Спочатку 7-річна, згодом 8-річна, а в кінці 50 - х р.р., як середня школа – працювала в дві зміни.

    Раніше Рідківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  була  розміщена в чотирьох корпусах. Кожен з яких має свою цікаву історію.

        Центральний корпус (№ 1) Рідківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  побудовано в 1953-1954 роках. Спочатку це була школа садоводів, рахівників, бджолярів. В 1955 році сільськогосподарська школа перейменована в сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку , який існував до 1973 року. В зв’язку з переводом технікуму в Хотинський сільськогосподарський технікум, дане приміщення передано на баланс Рідківської середньої школи. Перший корпус школи - це основні класні приміщення, в  який школа перейшла в 1973 році.

       Приміщення № 2 Рідківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - колишня школа часів Австро-Угорщини. В освітянському щорічнику часів Австро-Угорщини за 1894 рік школа заснована в 1788 році . З 1860 року поновила свою роботу,  працювала, як чотирьохрічна шестикласна в якій навчалося 701 учень.

     Тут працювала династія Ярошинських. Директором школи був батько Буковинської письменниці Євгенії Ярошинської - Іван.  Євгенія Іванівна працювала вчителькою молодших класів. Померла Євгенія Ярошинська в 1904 році, поховано її на великому старому кладовищі міста Чернівці.

       Батько Ярошинської - засновник козацького руху на Буковині. Похований на сільському цвинтарі нашого села.

Приміщення № 3 навчального закладу в минулому це була садиба пана Янку Фльондри, збудована в 1909 році . Янку Фльондр  побудував в селі греко-католицьку церкву для своїх найманих робітників, які були родом з Галиччини. Ним було закладено дендропарк з рідкісними цінними деревами, який існує до цих пір і внесено до червоної книги (рідкісна голуба сосна, барбарис, оцтове дерево…)

     У 2010 році розпочато будівництво нової будівлі Рідківської ЗОШ.

     У 2021 році пройшло офіційне відкриття Рідківського ЗЗСО педагогічний

колектив та учні зрадістю перейшли на навчання у нове чудове приміщення.

      На початку 2022 року відповідно до наказу МОН України заклад було перейменовано на Рідківський ліцей. У сучасному світі, потрібно використовувати різні форми навчання, для досягнення поставлених цілей. Адже головна мета нашої роботи навчати та виховувати майбутнє покоління нашої держави для покращення та розвитку Батьківщини.

                                       Адміністрація ліцею

  1. Морараш Василина Василівна  директорка ліцею,  учителька української мови та літератури, «старший учитель», «спеціаліст вищої категорії».

    В даному закладі працює з    1987 року.  На посаді директорки - з 2014 року.

  1. Василишена Людмила Іванівна  заступниця директорки ліцею з навчально-виховної роботи, учителка української мови та літератури, «старший учитель» , «спеціаліст вищої категорії».

 У закладі  працює з 1992 року. На посаді ЗДНВР – 2014 року.

  1. Крочак Наталія Віталіївна заступниця директорки  ліцею з виховної роботи, учитель образотворчого мистецтва та мистецтва,  «спеціаліст І категорії».

 У закладі працює з 2011 року. На посаді ЗДВР – 2018 року.

  1. Кошман Наталія Григорівна заступниця директорки ліцею з навчально-виховної роботи, учитель  англійської мови, « старший учитель» , спеціаліст вищої категорії».

У закладі працює з 2000 року. На даній посаді з 2012 року.

  1. Гуменна Марія Іванівна  заступниця директорки ліцею з господарської роботи.

 У закладі працює з 2022 року.

Педагогічний колектив

 

У  школі працює

 48  педагогічних працівників:

спеціаліст – 8 ;

ІІ категорія –6 ;

І категорія– 7;

вища категорії – 27;

«старший вчитель» - 14;

«Вчитель - методист» - 4.

Навчаються у ліцеї чудові, допитливі та клітливі діти у 24 класах, загалом 578 учнів станом на 2022-2023 навчальний рік.

 

Серед випускників нашої школи є люди різних професій: науковці , доктори медичних  наук,  головні редактори,  вчителі, лікарі, інженери і насамперед порядні люди, які, де б вони не були завжди гідно представляють наш ліцей, наше село.

Дітей любові огорнем крильми.
У їхній долі ми не просто гості.
Виховуймо їх добрими людьми.
І буде праведним життя дорослих

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь