ЗДО "Кастелул фермекат" с.Прут

Інформація про

Заклад дошкільної освіти (ясла - садок) «Кастелул фермекат» с. Прут Магальської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області (ЗДО «Кастелул фермекат» с. Прут)

ЗДО «Кастелул фермекат» с. Прут почав функціонувати з 05 грудня 2016 року.

Загальна територія закладу є 0,17 га на якій розміщена будівля, та 3 ігрово – спортивних майданчика, кожен з яких має по альтанці, також розміщений власний колодязь та сарай для твердого палива.

Будівля закладу є реконструйована будівля колишньої початкової школи, яка була закрита.

На даний час будівля є двоповерховою, в якій розміщені наступні приміщення як: 3 вікові ігрові кімнати, де біла кожної ігрової кімнати є санвузол, спальня з двоповерховими ліжками, роздаточна. Крім цього є спортивно – музична зала, методичний кабінет, медичний кабінет, харчоблок, котельня з твердопаливним котлем, 2 підсобні приміщення та прачна.

На території майданчиків присутні гойдалки, гічки та міні футбольне поле, баскетбольне поле та волейбольне поле. Також посаджені фруктові дерева, декоративні туї різних форм, квітник та міні огород.

Відкриття закладу відбулося завдяки Нандриш Олени Троянівни та її помічників, яка на той час біла головою Магальської сільської ради.

Перша назва закладу під якою і відкрився була «Дошкільний навчальний заклад «Кастелул фермекат» с. Прут Магальської сільської ради Новоселицького району Чернівецької області», яка в 2021 році була перейменована у зв’язку із змінами, які відбулися в 2017 році в Законі України «Про освіту» на «Заклад дошкільної освіти (ясла- садок)  «Кастелул фермекат» с. Прут Магальської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області».

ЗДО «Кастелул фермекат» діє згідно з Конституцією України, Конвенцією «Про права дитини», Законом України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти, освітньої програми «Дитина» та інших законодавчих документів.

Заклад працює за 10,5 годинним режимом роботи, пятиденним робочим тижнем, вихідні дні субота, неділя та святкові дні.

В закладі функціонують 3 групи:

Ясельно – молодша група (2-4 років) – 17 дітей;

Середня група (4-5 років) – 17 дітей;

Старша група (5-6 (7)) – 24 дітей.

Всього на даний час в закладі виховуються – 58 дітей.

В ЗДО «Кастелул фермекат» с. Прут працюються 20 працівників, з яких 8 є педагогічними працівниками.

Першочерговим завданням колективу є розвиток, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоровя дошкільників, забезпечення якісної підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі.

Освітній процес здійснюється відповідно освітньої програми «Дитина» для дітей від 2 до 7 років, редакція 2020 року. Працює над фізкультурно – оздоровчим напрямком.

Заклад має свій річний план роботи, педагогічну раду, яким визначається напрямок роботи закладу, розглядаються актуальні питання розвитку дітей та закладу. Вихователі всіх груп разом з іншими педагогічними працівниками щорічно поповнюють середовище групових приміщень та фізкультурно – музичну залу різними дидактичними матеріалами, навчальними матеріалами для розвитку дітей. Значну у вагу приділяють вивченню державної мови, державних символів, гігієнічним навичкам, гімнастиці ранкові, після денного сну, ознайомленню з природою, яка нас оточує та ін.