Куди можливо в умовах воєнного стану подати заяву про призначення пенсії за віком?

Дата: 22.04.2022 10:44

Якщо ви досягли віку 60 років в цьому році та маєте не менше 29 років страхового стажу – ви набули право на пенсію за віком. За призначенням пенсії за віком можна звертатися у будь-який час після виникнення права на пенсію. Якщо заява про призначення пенсії за віком буде подана не пізніше трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку, пенсію буде призначено з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку (якщо 60 років виповнилось, наприклад 1 березня, то трьохмісячний період до 1 червня 2022 року). Якщо звернення за пенсією буде пізніше – пенсію призначать з дати звернення за нею. Пенсійному фонді України впроваджено екстериторіальний принцип обслуговування громадян: заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати до будь-якого сервісного центру обраного головного управління Пенсійного фонду України. Перелік основних документів, що необхідно подати до сервісного центру: паспорт, ідентифікаційний код, документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про очне навчання, військовий квиток та ін.), довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд по 30.06.2000 року (за бажанням), реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк), фотографія для пенсійного посвідчення. Жінки у разі зміни прізвища надають свідоцтво про шлюб.