Що робити у разі втрати паспорта під час війни
Що робити у разі втрати паспорта під час війни
Паспорт є головним документом громадянина України. Але трапляються ситуації, коли його може бути втрачено. Найбільш актуальним це може бути зараз, під час війни, коли події іноді розгортаються миттєво й не залежать від самої людини. Але засмучуватися не треба – вихід є. Про те, як саме потрібно діяти, аби відновити паспорт.
Куди звертатись для відновлення втраченого паспорта
Якщо ви втратили паспорт громадянина України, першочергово необхідно звернутись із заявою про втрату документа до найближчого відділу поліції, та отримати від поліцейських витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Потім для отримання нового паспорта вам необхідно особисто звернутись до:
• Підрозділу ДМС України;
• Центру з надання адміністративних послуг (ЦНАП);
• Центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс».
Оформити новий документ можна за місцем звернення особи, але у тих населених пунктах, які знаходяться на підконтрольних Україні територіях.
Які документи необхідно мати для отримання послуги
Для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого необхідно подати такі документи:
заява про втрату паспорта;
витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
документ, що підтверджує сплату адміністративного збору або оригінал документу про звільнення від його сплати;
довідка органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання;
довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття;
свідоцтва про народження дітей (за наявності);
свідоцтво про одруження або свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності);
довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи – для внутрішньо переміщених осіб.
У деяких випадках для відновлення паспорта можуть знадобитися додаткові документи, з переліком яких можна ознайомитися на офіційному сайті ДМС України dmsu.gov.ua
Скільки часу необхідно для отримання нового паспорту
Загалом новий паспорт ви маєте отримати не пізніше ніж за 20 робочих днів з дня оформлення заяви та не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви на його термінове отримання.
Але у зв’язку із військовою агресією росії на території України, було порушено транспортну логістику, й через це Державна міграційна служба не має можливості вчасно виготовляти документи, що посвідчують особу для українців. Тому строк виготовлення значно подовжений.
Яка вартість послуги
Якщо ви бажаєте оформити паспорт громадянина України у звичайний строк, адміністративний збір становитиме 372 грн.
Якщо ви бажаєте оформити паспорт терміново (протягом 10 робочих днів) оформлення коштуватиме 498 грн.
У разі обміну замість втраченого чи пошкодженого паспорта сплачується держмито у розмірі 34 грн.
Також звертаємо вашу увагу, що написання у паспорті складових «прізвища» та «імені» здійснюється українською мовою та латинськими літерами відповідно до Таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженою постановою КМУ від 27.01.2010 №55.
За необхідності написання прізвища або/та ім’я латинськими літерами відповідно до написання у раніше виданих особі документах, під час оформлення заяви необхідно подати письмову заяву та документ, що підтверджує зазначений факт.
Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради) (03733) 5-07-20.
Як отримати правову допомогу дистанційно:
-
зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
-
поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;
-
написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.
-
скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua;
зв’язатися з Новоселицьким бюро через скайп зв'язок