ЧИ ЗАРАХОВУЮТЬСЯ ПЕРІОДИ НАВЧАННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ

Дата: 29.09.2022 18:52

Закон визначає поняття страхового стажу як період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Навчання за денною формою у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підвищення кваліфікації, в аспірантурі, докторантурі й ординатурі у періоди до 1.01.2004 р. до страхового стажу зараховуються.

Після дати запровадження поняття страхового стажу (01.01.2004) періоди навчання до стажу не зараховуються, оскільки визначальним чинником зарахування страхового стажу є сплата внесків до Пенсійного фонду, а студенти навчальних закладів не належать до категорії осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Однак варто зазначити, що за період навчання після 01.01.2004 можна укласти договір добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, сплатити страхові внески та набути таким чином страховий стаж.