Чи можуть в умовах воєнного стану перетинати кордон чоловіки, які супроводжують батьків з інвалідністю І-ІІ групи?
Чи можуть в умовах воєнного стану перетинати кордон чоловіки, які супроводжують батьків з інвалідністю І-ІІ групи?
Часто до юристів безоплатної правоовї допомоги звертаються чоловіки з питанням можливості і правил перетину кордону під час воєнного стану, якщо супроводжують батьків з інвалідністю І-ІІ групи.
Згідно Правил перетинання державного кордону, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини ( чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності:
документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
документів, що підтверджують інвалідність (довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о), або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення, або довідки про отримання пільг;
документів, що підтверджують спільне проживання ( їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), що підтверджується:
актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або -документами (посвідчення, довідки) про отримання компенсації ( допомоги, надбавки) на догляд.
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!!
Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до , районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.
У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складаєтьсяакт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням
ВАЖЛИВО!!! Виїзд за межі України громадян України без батьків з інвалідністю, можливий на підставі довідки про перебування їх на консульському обліку, документів ( нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, про які зазначено вище.
Щодо повернення: чоловіки зобов’язанні повернутись не пізніше повернення на територію України, батьків з інвалідністю, яких вони супроводжували.
Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради) (03733) 5-07-20.
Як отримати правову допомогу дистанційно:
-
зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
-
поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua;
-
написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.
скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua