Магальська громада

Чернівецька область, Чернівецький район

ЯК ЗМІНИЛИСЯ ВИМОГИ ДЛЯ ВИХОДУ НА ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ У 2023 РОЦІ

Дата: 10.03.2023 14:47
Кількість переглядів: 63

 

 

Право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого страхового стажу при досягненні передбаченого законом віку.

 

Загальні умови призначення пенсії за віком визначено статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

 

Законом визначено вимоги щодо наявності необхідного страхового стажу для виходу на пенсію після досягнення 60, 63 або 65 років.

 

Зокрема, для виходу на пенсію в 60 років у 2023 році необхідно мати не менше 30 років страхового стажу.

 

Щороку страховий стаж, що дає право виходу на пенсію у 60 років, збільшується на 12 місяців та у 2028 році становитиме 35 років.

 

Якщо людина, якій виповнилося 60 років у 2023 році, має менше 30 років необхідного страхового стажу, вона матиме право на призначення пенсії після досягнення віку 63 роки за наявності не менше 20 років страхового стажу.

 

Мінімально необхідний страховий стаж, який дає право на призначення пенсії у 65 років – 15 років.

 

Страховий стаж, що дає право виходу на пенсію, визначається на дату досягнення віку 60, 63, або 65 років.

 

Наприклад:

Чоловікові 60 років виповнилося 01.02.2023.

Набутий страховий стаж на цю дату – 29 років 6 місяців.

Необхідний страховий стаж – 30 років.

Чоловік працює.Якщо, працюючи, він набуде 6 місяців страхового стажу, то звернутися за призначенням пенсії він зможе після набуття страхового стажу 30 років.

Пенсія буде призначена з датизвернення.

 

Страховий стаж, набутий після 01.01.2004, обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди роботи до 01.01.2004 – на підставі трудової книжки та інших документів про стаж.

 

Розмір пенсії за віком визначається для кожного пенсіонера індивідуально і залежить від набутого ним страхового стажу та отриманої заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески.

 

Пенсія за віком призначається за зверненням людини з дня, наступного за днем досягнення нею пенсійноговіку, якщо звернення відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого віку.

 

Заяву на призначення пенсії та пакет документів можна подати безпосередньо до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України або в електронній формі через вебпортал електронних послуг Фонду (portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису.

 

Пенсія за віком, з дня наступного за днем досягненнявіку 60 років, можепризначатись автоматично (без звернення особи), якщо в реєстрізастрахованихосіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцемчизастрахованою особою було подано для оцифруваннятрудову книжку, іншідокументи про стаж).

 

Окремимкатегоріямгромадянможутьпризначатисьпенсії за віком до досягненнявіку 60 років:

• на пільговихумовах – особам, якіпрацювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкимиумовамипраці та на інших роботах ізшкідливими і важкимиумовамипраціабо в окремихгалузяхвиробництва (частини перша – третястатті 114 Закону Українивід 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язковедержавнепенсійнестрахування”);

• дострокові – особам, якімаютьособливий статус, зокремабагатодітним матерям та матерям дітей з інвалідністю з дитинства, учасникамбойовихдій та членам сімейзагиблих, громадянам, звільненим з роботи, яким на час звільненнязалишилося не більшеніжпівтора року до досягненняпенсійноговіку (частина перша статті 115 Закону Українивід 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язковедержавнепенсійнестрахування”);

• іззменшеннямпенсійноговіку – учасникамліквідації та постраждалимвнаслідокаварії на Чорнобильській АЕС (стаття 55 Закону Українивід 28.02.1991 № 796-ХІI “Про статус і соціальнийзахистгромадян, якіпостраждаливнаслідокЧорнобильськоїкатастрофи”).

 

 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь