Магальська громада

Чернівецька область, Чернівецький район

ЯКИЙ МЕХАНІЗМ ПРОВЕДЕННЯ ІНДЕКСАЦІЇ ПЕНСІЙ З 1 БЕРЕЗНЯ ЦЬОГО РОКУ? 

Дата: 24.03.2023 15:14
Кількість переглядів: 67

 

Частиною другою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ передбачено здійснення щорічного перерахунку пенсій. Традиційно такий перерахунок називають “індексацією“ пенсій.

 

Механізм проведення такого щорічного перерахунку пенсій визначено у Порядку, затвердженому постановою Уряду від 20.02.2019 № 124. 

 

Зокрема, цей механізм передбачає проведення перерахунку пенсій, призначених за зверненнями, що надійшли по 31 грудня року, що передує року перерахунку, шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, і який враховується для обчислення пенсії. При цьому не має значення, до якої категорії  належить пенсіонер: працюючих чи не працюючих.

 

Коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, щороку визначає Кабінет Міністрів України.

 

Цьогоріч, відповідно до постанови Уряду від 24.02.2023 № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році”, з 1 березня пенсії, призначені відповідно до законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ та “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“ (особам з числа військовослужбовців строкової служби), перераховуються із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,197. 

 

Важливо!

 

На коефіцієнт 1,197 збільшується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії станом на 1 жовтня 2017 року, збільшений на коефіцієнти індексацій пенсій попередніх років: із 1 березня 2019 року на 1,17, з 1 травня 2020 року – на 1,11, з 1 березня 2021 року – на 1,11 та з 1 березня 2022 року – на 1,14.

 

Тобто, при перерахунках пенсій з 1 березня 2023 року використовується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії у розмірі 7405,03 грн (3764,40 х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197, де 3764,40 грн  –  показник середньої заробітної плати за 2014 – 2016 роки, який враховувався для обчислення пенсії станом на 1 жовтня 2017 року).

 

З урахуванням цього показника (7405,03 грн) визначається заробіток пенсіонера, з якого обчислюється розмір його пенсії, шляхом множення на індивідуальний коефіцієнт зарплати.

 

Довідково:

 

Індивідуальний коефіцієнт зарплати це розрахункова величина, яка визначається шліхом ділення суми коефіцієнтів заробітної плати  особи за кожен місяць періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії (визначається  шляхом співвідношення суми заробітної плати застрахованої особи та середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за один і той же місяць) на кількість таких коефіцієнтів.

 

Якщо внаслідок індексації розмір пенсії зростає, але підвищення не досягає 100 грн, то до пенсії встановлюється щомісячна доплата в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь