ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ТА ЧЛЕНАМ ЇХ СІМЕЙ

Дата: 03.03.2023 10:49

З 1 березня 2023 року проведено перерахунок пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби) та членам їх сімей, які мають право на пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” і строк призначення яких до 31 грудня 2022 року включно.

Основні розміри пенсії за вислугу років, по інвалідності та в разі втрати годувальника, обчислені відповідно до статей Закону України до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) з рахуванням розміру підвищення пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році” (індексації пенсії встановленої з березня 2022 року) підвищується на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197.

Підвищення пенсії встановлюється додатково до щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб”.

Індексація пенсій військовослужбовцям і членам сімей проводиться у межах максимального розміру пенсії, визначеного законодавством, та збільшення в результаті перерахунку пенсій не може перевищувати 1500 гривень. Якщо в результаті перерахунку розмір пенсії збільшується менш ніж на 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.