Магальська громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Порядок прийняття спадщини

Дата: 03.07.2023 15:27
Кількість переглядів: 52

 

 

ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ : НОВІ ЗМІНИ

Спадкування - це перехід прав і обов'язків від спадкодавця до спадкоємця. Спадкування може відбуватися за законом або за заповітом. Якщо заповіту немає, то спадкоємці мають право успадкувати права та обов'язки за законом. У законодавстві визначено п'ять черг спадкування за законом. І в разі, якщо спадкоємців певної черги немає, право спадкування переходить до спадкоємців наступної черги.

До першої черги належать діти, чоловік чи дружина, батьки. Кожен із цих спадкоємців має право на рівну частку в майні спадкодавця, все ділиться порівну між зазначеними особами. Друга черга — рідні брати й сестри, баба та дід. Третя — дядько й тітка спадкодавця. Спадкоємцями четвертої черги є особи, які проживали разом зі спадкодавцем протягом останніх пʼяти років та спільно провадили господарство. Найчастіше це стосується людей, які не встигли оформити свої стосунки юридично й мешкали в так званому цивільному шлюбі. П’ята черга спадкування за законом включає утриманців спадкодавця, які не були членами його сім’ї, а також інших родичів до шостого ступеня споріднення.

На початку повномасштабної війни уряд ухвалив постанову № 164, яка на час воєнного стану, проте не більше, ніж на чотири місяці, збільшила терміни для прийняття спадщини. Відповідно до рішення, до загального шестимісячного терміну від смерті спадкодавця на прийняття спадщини додали ще чотири місяці. Тобто загалом на отримання спадщини відводилось 10 місяців.

Проте у травні 2023 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 469, яка набуває чинності через місяць з дня офіційного опублікування документа тобто з 19 червня поточного року та скасовує вищевказаний пункт. Терміни для прийняття спадщини тепер обраховуються за довоєнними правилами - шість місяців з моменту відкриття спадщини, згідно зі статтею 1270 Цивільного кодексу.

Отже, з 19 червня всі питання, пов'язані зі спадщиною, потрібно знову розв'язувати протягом шести місяців, як було до війни, а не десяти місяців.

Якщо виникли додаткові питання правового характеру, отримати усну правову консультацію можна у контакт-центрі системи БПД телефоном: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні, юристи на лінії з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 19.00, у суботу та неділю з 09.00 до 18.00. Для з’єднання з оператором у голосовому меню натисніть 3).

Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Усі сервіси системи БПД за посиланнямhttps://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Каштанова (колишня Чкалова), 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради)  (03733) 5-07-20. 

Також консультацію Ви зможете отримати, написавши на нашу електронну пошту Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua   та chernivetske@legalaid.cv.ua.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь