Як в Україні подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн

Дата: 03.07.2023 15:43

Як в Україні подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн

Вирішили офіційно зареєструвати своє кохання? Тоді мерщій до ДРАЦСу. Проте подати заяву на одруження можна просто тут і зараз, не виходячи з дому, на порталі ДІЯ. Всього кілька кроків і готово.

Як це зробити онлайн?

• Натисніть Подати заяву та авторизуйтесь.
  • Заповніть заяву: оберіть час та місце реєстрації, тип церемонії, весільні обряди та інші додаткові послуги.
  • Оплатіть послугу.
  • Підпишіть з партнером заяву електронним підписом або Дія.Підписом.

Партнер отримає посилання на заяву електронною поштою. Після авторизації в кабінеті на порталі треба перейти за посиланням з пошти та підписати заяву.

Чекайте на сповіщення з результатом. Статус заяви завжди можна переглянути в кабінеті громадянина.

Така можливість є і офлайн:

• Зверніться до найближчого відділу ДРАЦС.
  • Напишіть заяву про реєстрацію шлюбу.

Особисто узгодьте з представниками ДРАЦС деталі церемонії та приходьте в обрані час та день, щоб сказати «Так» й отримати свідоцтво про шлюб.

Часто ви запитуєте:

Чи можна подати онлайн-заяву про шлюб з посвідкою на проживання?

Поки онлайн-послуга на порталі доступна лише громадянам України. Громадяни інших країн, які мають посвідку на проживання, можуть отримати послугу офлайн у зручному відділі ДРАЦС.

Як забронювати час для церемонії?

Заповнюючи заяву, оберіть зручний час для церемонії, й слот забронюється автоматично на дві доби. Підпишіть заяву в цей термін, інакше бронювання скасується.

Що робити, якщо отримаю відмову в послузі?

У листі, який надійде на електронну пошту, разом з відмовою повідомлять причину. Виправте це, щоб отримати послугу.

Чи можна подати заяву, якщо один з молодят не в Україні?

Подати заяву про реєстрацію шлюбу, перебуваючи за кордоном, можна. Головне — підпишіть її КЕПом та прийдіть у відділ ДРАЦС на церемонію.

Якщо виникли додаткові питання правового характеру, отримати усну правову консультацію можна у контакт-центрі системи БПД телефоном: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні, юристи на лінії з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 19.00, у суботу та неділю з 09.00 до 18.00. Для з’єднання з оператором у голосовому меню натисніть 3).

Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Усі сервіси системи БПД за посиланнямhttps://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Новоселицьке бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Новоселиця, вул. Каштанова (колишня Чкалова), 7, (перший поверх будівлі Новоселицької міської ради)  (03733) 5-07-20.

Також консультацію Ви зможете отримати, написавши на нашу електронну пошту Бюро novoselytske@legalaid.cv.ua   та chernivetske@legalaid.cv.ua.