Магальська громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Привітання Магальського сільського голови Степана Саінчука  з нагоди 32 річниці проголошення незалежності України

Дата: 23.08.2023 09:47
Кількість переглядів: 45

                   

Фото без опису               

               Привітання Магальського сільського голови Степана Саінчука

                       з нагоди 32 річниці проголошення незалежності України

 

     У четвер, 24 серпня 2023 року ми відзначатимемо 32 річницю проголошення незалежності України — найвагоміше надбання нашого народу, яке здобуте наполегливою боротьбою і невтомною працею наших вільнолюбивих пращурів, котрі не дали знищити Україну під час воєн, голодомору та репресій.

     На нашу долю також випали важкі випробування історії. Через неоголошену війну, яку нав’язала росія, нам знову доводиться виборювати своє право на свободу зі зброєю в руках.    Вторгнення  росіян має на меті  стерти з лиця землі саму українську ідентичність. Однак  факт російської навали, що остаточно зірвала світовий порядок миру,   суттєво прискорив  консолідацію нашої нації на засадах захисту рідної землі, збереження самобутньої української культури,  цінностей свободи, демократії, прав людини і громадянина як важливих маркерів нашої європейськості. Сьогодні ми демонструємо волю перемогти ворога та   спроможність протистояти йому. Об’єднавши зусилля держави та суспільства  як в Україні, так і за кордоном даємо гідну відсіч  історичному ворогу Української державності – московському імперіалізму. 

     Переконаний нам вистачить сил, відваги і мудрості відстояти нашу Україну-неньку й здобути перемогу над росіянами і цього разу.  Нехай свято Дня незалежності України вселяє у нас гордість за наш народ, міцно об’єднає всіх у єдиному прагненні — жити щасливо у вільній суверенній країні.

     Від імені депутатів сільської ради, членів виконавчого комітету, працівників апарату сільської ради та особисто від себе бажаю всім жителям громади мирного неба, здоров'я і благополуччя, тепла, затишку та радості. Висловлюю щиру вдячність  нашим військовослужбовцям,  працівникам правоохоронних органів,  інших державних структур, волонтерам, усім громадянами, які   брали та беруть участь у захисті національних інтересів України. Нехай Господь Бог збереже життя і здоров'я кожному із нас.  Пам’ятаймо про тих, хто ціною життя рятував НЕЗАЛЕЖНІСТЬ.

 

Сільський голова                                                                     Степан САІНЧУК

 

 

                       10 цікавих фактів про незалежність України

 

     1.16 липня 1991 року вперше святкували День Незалежності України, пізніше дату перенесли на 24 серпня.

     2.На Всеукраїнському референдумі народ ухвалив рішення про проголошення незалежності української держави. На аркуші був лише одне запитання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» Понад 90% українців з усіх областей відповіли згодою.

     3.23 серпня 1991 року вранці була написана чернетка Акту проголошення незалежності України. Акт написали Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко у звичайному шкільному зошиті.

     4.24 серпня 1991 року на надзвичайному позачерговому засіданні ВР УРСР 346 депутатів проголосували за незалежність України.

     5.Після завершення позачергового засідання біля трибуни Верховної Ради опозиціонери виконали гімн Українських Січових стрільців. Пісню також підхопили люди, що мітингували на вулиці.

     6.В’ячеслав Чорновіл запропонував занести до зали ВР синьо-жовтий прапор, з яким українці стояли на барикадах біля російського Білого дому. Потім прапор підняли над куполом парламенту.

     7.28 січня 1992 року Державний прапор України було офіційно затверджено як державний символ незалежності.

     8.Перший військовий парад, що був присвячений Дню Незалежності України, провели 24 серпня 1994 року.

     9.Польща стала першою державою у світі, яка визнала незалежність України.

    10.Національну валюту України було введено в обіг 2 вересня 1996 року.

 

                                              Довідково

 

     Україна є найбільшою державою за своєю площею у Східній Європі.

     На території українських земель діяв перший вищий навчальний заклад у Східній Європі – Острозька академія, яка була заснована князем Острозьким Костянтином-Василем у 1576 році.

     Однією з найдавніших конституцій у Європі є Українська Конституція Пилипа Орлика, яку було проголошено 1710 року. Зараз оригінал першої сторінки Конституції зберігається в Національному архіві Швеції.

     1934-го на конкурсі краси мов у Парижі українську мову було визнано найкращою, наймилозвучнішою та найбагатшою у світі. Вона посіла друге місце після італійської.

     Українці – найспівучіша нація у світі, яка створила близько 200 тисяч народних пісень. Більше жодна нація світу не має такої кількості пісень. В ЮНЕСКО зібрано дивовижну колекцію українського фольклору та пісень народів світу. В українському фонді налічується 15,5 тисячі народних пісень, друге місце посідає Італія, яка має 6 тисяч народних пісень.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь