Сигналізаційне повідомлення №2 Поради щодо обприскування плодових дерев навесні.

Дата: 04.03.2024 13:18

Сигналізаційне повідомлення №2

Поради щодо обприскування плодових дерев навесні.

Відділ захисту рослин, фітосанітарної  діагностики та прогнозування управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області повідомляє: у зв’язку  підвищенням температурного режиму (+ 4 С і вище) на території Чернівецького району в плодових насадженнях необхідно зробити профілактичне обприскування для знищення шкідників, які перезимували зиму, і збудників хвороб, які починають активно поширюватися з настанням тепла.

Рекомендуємо:

Перша обробка. Температурний режим (+ 4 С і вище), проти хвороб яблуні (парша, іржа, борошниста роса, септоріоз, моніліоз) мохи,  лишайники  та винограду (мілдью, борошниста роса, антрокноз, сіра гниль,  бактеріальний рак, чорна плямистість, сіра гниль), смородина (борошниста роса, антрокноз, септоріоз, мохи, лишайники) одним із препаратів: Айрон, з,п., яблуня - 6-18 кг/га,   виноград - 15-18 кг/га, смородина - 10-15 кг/га; Бордо МК, в.п. яблуня - 15-18 кг/га; та іншими.  Норма витрати робочої рідини 1000 – 1500 л/га.

По зеленому конусу — другий етап обробки, з метою контролю шкідливих організмів в разі  перевищення  порогу  шкідливості сірим бруньковим довгоносиком  -  3-5 жуків на 1 м гілок,  букарки  - 30 – 40 жуків на дерево,  казарки – 7-9 жуків на дерево,   яблуневого квіткоїда  - 30 – 40 жуків на дерево при обтрушуванні, щоб  не допустити масового поширення шкідників   провести комбіновані обприскування  одним із рекомендованих препаратів:  Актара 240SC, к.с. – 0,14-0,15 л/га, Енжіо 247 SC , к.с. – 0,18 л/га,  Каліпсо 480 SC. -  0,3 л/га,  Пірінекс супер КЕ – 1,25 – 1,5 л/га  та інші.  Дану обробку можна проводити комбіновано з фунгіцидною групою препаратів  проти хвороб парші, борошнистої роси:   Белліс, ВГ – 0,8 кг/га,  Кумулюс ДФ, в.г  - 6 кг/га, Натіво 75 WG -   0,3 кг/га, Принцип 90 SC. KC – 1 л/га; Хорус 75 WG0,2 л/га; Циделі Топ 140 DC 0,6-0,7 л/га; Чемпіон ЗП 1,5-2л/га;  та інші відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

По рожевому бутону — третє обприскування,  проти садових довгоносиків: сірий бруньковий довгоносик, яблуневий квіткоїд, букарка, казарка; пильщики, мінуючі молі, глодова кружкова міль, листокрутки, шовкопряди, медяниці, попелиці, парша, борошниста роса, моніліоз (весняна форма) обприскування проводять препаратами Енжіо, 24,7% КС, 0,18 л/га, Нурелом-Д, 55% КЕ, 1-1,5 л/га з додаванням проти хвороб Антраколу, 70% ЗП, 1,5 кг/га, Діфкор, КЕ, 0,15-0,2 л/га, Нандо 500, КС, 0,6 л/га чи Оріусу, 25% ЕВ, 0,4-0,5 л/га, Ембрелія 140 SC, КС, 1,2-1,5 л/га дотримуючись чергування препаратів.

У кінці цвітіння (коли опаде 75% пелюсток) – четверте обприскування,  для контролю:  яблунева горностаєва міль, яблунева плодожерка, яблуневий плодовий пильшик, кліщі, попелиці, парша, борошниста роса, слід використовувати: Антиколорад Макс, КС 0,2-0,25 л/га, Біммером, 40% КЕ, 0,8-2,0 л/га або Воліам Флексі 300 SC, КС, 0,3-0,5 л/га, з додаванням проти парші, борошнистої роси та інших хвороб фунгіциду Ембрелія 140 SC, КС, 1,2-1,5 л/га чи Скала 400 SC КС, 0,75 л/га або Флінт Стар 520 SC, КС, 0,4-0,5 л/га.

Проти кров‘яної попелиці яблуню обприскують інсектицидами Мовенто 100 КС, 2-2,25 л/га або Трансформ, ВГ, 0,1 кг/га + Липосам 0,5-1,0 л/га., та інші відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні»

Рекомендуємо керівникам агроформувань всіх форм власності: систематично проводити обстеження посівів (насаджень) і тільки в разі виявлення перевищення економічного порогу шкідливості (ЕПШ) шкідників проводити обприскування інсектицидами, включеними в Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

До відома  всіх суб’єктів господарювання – до  роботи з пестицидами  допускаються особи, що пройшли медичний огляд та  навчання і  мають    посвідчення  та  допуск  на  виконання робіт з пестицидами.

При роботі із засобами захисту рослин необхідно дотримуватися діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»
 ДСП 8.8.1.2.001-98, регламентів застосування пестицидів та правил техніки безпеки.