Магальська сільська рада

Чернівецька область, Чернівецький район

Заява  про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

Дата: 09.04.2024 10:42
Кількість переглядів: 164

Заява
 про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

«Детального плану території щодо можливості розміщення придорожнього комплексу на земельній ділянці площею 0,3114 га, кадастровий номер 7323083600:01:004:0160, по вул. Чернівецькій в с. Магала  Чернівецького району Чернівецької області» _______________________________________________________________________

(проекту документа державного планування місцевого та регіонального рівнів)

 

1. Інформація про заявника

 

Магальсько сільська об’єднана територіальна громада

Адреса: Чернівецька обл., Чернівецький р-н, с. Магала

Контактні телефони: 03733-62285

Веб-сайт: https://magalska-gromada.gov.ua

 

2. Характеристика документа державного планування

Вид документа державного планування

Детальний план є містобудівною документацією місцевого рівня, яка розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови  та ландшафтної  організації території, призначення для комплексної забудови чи реконструкції, та  підлягає стратегічній екологічній оцінці.

Основні цілі документа державного планування

Детальний план території розробляється з метою визначення територіального розвитку на проектний період з урахуванням перспектив, обґрунтованих раціональним використанням територіальних та природних ресурсів, а також з метою оптимальної функції організації поселення, яка має забезпечувати розвиток та реконструкцію сільського поселення найкращі умови проживання та праці.

Детальний план території розробляється на земельну ділянку в с. Магала для будівництва мийки самообслуговування на основі затвердженої містобудівної документації відповідно до чинного законодавства з використанням матеріалів містобудівного та земельного кадастрів.

Зв’язок з іншими документами державного планування

Детальний план територій земельної ділянки площею 0,3114 га  щодо зміни цільового призначення, кадастровий номер 7323083600:01:004:0160, яка розташована по вул. Чернівецькій в с. Магала в адміністративних межах Магальської сільської ОТГ Чернівецької області, розроблено відповідно до рішеня Магальської сільської ради №32/1-27/23 від 21 листопада 2023 «Про надання дозволу на розробку містобудівної документації «Детальний план території» в с. Магала».

 

3. Якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Територія детального планування «щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 0,3114 га, кадастровий номер 7323083600:01:004:0160, в с. Магала Чернівецького району Чернівецької області». На основі аналізу сформованої генеральним планом населеного пункту містобудівної ситуації та наявної містобудівної документації детальним планом території передбачається:

  • Розпланування земельної ділянки площею 0,3114 га, які розташована по вул. Чернівецькій в с. Магала для будівництва мийки самообслуговування;
  • Розпланування та впорядкування  вулично-дорожньої мережі із врахуванням сформованої генеральним планом розпланувальної структури комплексу громадської забудови;
  • Узгодити вулично-дорожню мережу та інфраструктуру території комплексу із планувальною структурою  генерального плану;
  • Врахувати принципові містобудівні та інженерно-транспортні рішення  затвердженого і діючого генерального плану;
  • Визначити  розпланування громадської забудови в просторовій структурі комплексу;
  • Передбачити забезпечення території необхідними мережами та об’єктами  інженерної інфраструктури.

Детальний план реалізовується першочергово в частині громадської забудови за кошти власників.

На території проектування присутні інженерні мережі. Електропостачання проектованої громадської забудови передбачається заживити від існуючої лінії низької напруги 0,4 кВ.

Блискавкозахист будівель та споруд повинен відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.5-38-2008. Система заземлення для мережі 0,4кВ прийнята типу TN-C-S.

Водопостачання та водовідведення об’єктів на території опрацювання пропонується від проектованих інженерних споруд.

Організацію поверхневого стоку передбачається здійснити відкритою водовідвідною системою з влаштуванням містків, або труб на пересіченнях з вулицями та проїздами, в комплексі з заходами по вертикальному плануванню.

            Об’єкт  планованої діяльності  не відноситься до видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і не підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до ст.3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»

4. Визначення ймовірних наслідків, які можуть мати значний вплив при реалізації документа державного планування:

- для довкілля, у тому числі для здоров’я населення

Вході здійснення СЕО мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації документа державного планування  детального плану території в с. Магала, зокрема, мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля:

- ґрунти;

- атмосферне повітря;

- водні ресурси;

- стан фауни, флори, біорізноманіття, землі (у тому числі вилучення земельних ділянок);

- кліматичні фактори; у тому числі для здоров’я населення.

Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до детального плану території на здоров’я населення.

  • для територій з природоохоронним статусом.

Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до детального плану території на територій з природоохоронним статусом.

- транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – відсутні.

 

5. Обґрунтування вибору виправданих альтернатив, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

Не передбачаються.

 

 

 

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища.

Для здійснення стратегічної екологічної оцінки будуть використовуватись логічні і формалізовані методи прогнозування.

Для підготовки звіту СЕО передбачається використовувати наступну інформацію:

- доповіді про стан довкілля;

- статистичну інформацію;

- інформація, яка включена в інші акти законодавства, які мають відношення до проекту ДДП

- дані моніторингу стану довкілля;

- інша доступна інформація.

Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Під час підготовки звіту стратегічної екологічної оцінки визначити доцільність і прийнятність планованої діяльності і обґрунтування економічних, технічних, організаційних, санітарних, державно-правових та інших заходів щодо забезпечення безпеки навколишнього середовища.

Розробити  комплекс заходів, спрямований на виявлення характеру, інтенсивності і ступеня небезпеки впливу на стан навколишнього середовища та здоров'я населення будь-якого виду планованої господарської діяльності:

  • вивчити в регіональному плані природні умови території, яка межує з ділянкою розміщення планованої діяльності, включаючи характеристику поверхневих водних систем, ландшафтів (рельєф, родючі ґрунти, рослинність та ін.), геолого-гідрогеологічні особливості території та інших компонентів природного середовища;
  • розглянути природні ресурси з обмеженим режимом їх використання, в тому числі водоспоживання та водовідведення, забруднення атмосферного середовища;
  • оцінити можливі зміни в природних і антропогенних екосистемах;
  • визначити шляхи мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище і біоту;
  • зібрати та проаналізувати інформацію про об’єкти розміщення відходів (види та обсяги відходів, місця їх накопичення, природоохоронні споруди, експлуатаційні можливості).
  • повідомити громадськість про ефективність проекту і можливі екологічні наслідки.

             В ході СЕО провести оцінку факторів ризику і потенційного впливу на стан довкілля, врахувати екологічні завдання місцевого рівня в інтересах ефективного і стабільного соціально-економічного розвитку села та підвищення якості  життя населення.

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

В цілому, розроблений у відповідності до державних будівельних норм, санітарних норм і правил проект містобудівної документації не матиме негативних наслідків виконання документа державного планування.

 

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

Пропонується така структура Звіту із СЕО:

1) зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;

2) характеристику стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

3) екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

4) заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;

5) заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

6) опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності);

7) резюме нетехнічного характеру інформації, передбаченої пунктами 1-6 цієї частини, розраховане на широку аудиторію.

 

9. Усі зауваження і пропозиції, та строки їх подання від громадськості до заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки, необхідно надсилати до

Магальська сільська рада Чернівецького району Чернівецької області (60313, Чернівецька обл., Чернівецький р-н, с. Магала, вул. Г.Нандріша, 61, тел. 037(33)-622-85; 037(33)-612-88; e-mail: magala.rada@ukr.net).

 

Строки подання

15 днів з дня отримання заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки (відповідно до пунктів 5, 6 статті 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних