Рятувальники нагадують про небезпеку спалювання сухої рослинності, сміття та про відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки! Через нехтування заходами пожежної безпеки збільшилась кількість пожеж пов'язаних зі спалюванням сухої рослинності
Рятувальники нагадують про небезпеку спалювання сухої рослинності, сміття та про відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки!
Через нехтування заходами пожежної безпеки збільшилась кількість пожеж пов'язаних зі спалюванням сухої рослинності, зокрема листя та сміття на відкритій території. Нерідко така недбалість призводить не лише до виникнення масштабних пожеж, а й несе загрозу життю та здоров’ю людей.
Відповідно до вимог ст. 77 та 77-1 КУпАП посилено відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами.
Такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:
на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);
на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).
Зараз як ніколи рятувальники потребують від всіх мешканців громадянської позиції.
Дотримуйтесь простих правил:
не спалюйте рослинні залишки на прибудинкових ділянках, сільськогосподарських угіддях, полях та інших територіях;
не розводьте багаття у лісі та лісопосадках;
не кидайте непогашені сірники та недопалки на землю чи узбіччя доріг;
не дозволяйте дітям бавитись із сірниками;
повідомляйте про паліїв правоохоронні органи (Службу порятунку 101, поліцію 102) та органи місцевого самоврядування;
Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС
України у Чернівецькій області